Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to trzeba sprawdzić!

Monotonności nie znajdziesz w tym położeniu Polski, za to nieskończenie długą listę inspiracji na małe oraz kolosalne ekspedycje. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do jakiego należałoby się wybrać chociaż raz, żeby przekonać się o wdzięku tego miasta samodzielnie. Zerknijmy bliżej na to miejsce, ażebyś mógł przy następnych planach weekendowych uwzględnić też Suwalszczyznę jako pretendenta do odwiedzenia.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki tworzą część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to więc stosunkowo młode miasto na mapie naszego kraju.
Współcześnie miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy współlokatorów. Zarówno edukacja, gospodarka, jak i kultura miasta mają się tutaj nadzwyczaj poprawnie. Mieszka się tu przyzwoicie, o czym dowodzą zajmujące wydarzenia oraz newsy, z jakimi wolno się zapoznać z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . To wybitnie porządny serwis internetowy dla wszystkich zaciekawionych prawdziwym obliczem Suwałk.

Polski Biegun północny, innymi słowy z jakiej przyczyny Suwałki są tak rewelacyjne?
Można odnotować z roku na rok coraz to większe zainteresowanie Suwałkami i to nie tylko wśród krajowych podróżników. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy oraz kocha spędzać wolny czas w ładnych okolicznościach natury – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a w następstwie tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w zasadzie interesującym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące oraz upalne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Jednak Suwałki to dużo więcej niż w samej rzeczy konkretne czucie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, bo przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Jeżeli wybierając miejsce na urlop, szukasz takiego, w którym nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie należytym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny odpoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeżeli szukasz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co pragniesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Czemu warto udać się na Suwalszczyznę?

  • imprezy kulturalne i sportowe,
  • liczne galerie i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • przepyszna kuchnia z potrawami regionalnymi na czele,
  • duże zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem wielu ludzi jest tym miejscem na Suwalszczyźnie, jaki bez jakiegokolwiek ale wypada zobaczyć. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie można spędzić faktycznie miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, ale i spokojnie – należałoby przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Trzeba jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie de facto sporo wdzięku. Rzecz jasna to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *