Jak rozpocząć przygodę z tuningiem?

Powiększenie mocy i cech jezdnych pojazdu to częste wymagania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a efekty tej przeróbki będą widoczne nie tylko na wykresie z hamowni, ale też podczas jazdy autem, który da konsumentowi nowe możliwości.

Do jakiej mocy można podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są wybitnie znaczące, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Chociaż mocy nigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec zniszczeniu. By modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy sprawić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, należy je wykreślić, po czym jeszcze raz sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista powinien dopiero dzisiaj przejść do rzeczy i precyzyjnie podnieść moc silnika w taki sposób, ażeby nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu ciągle jest nadmiernie niska?

Jeżeli konsumentowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, powinien wprowadzić inne pomocnicze modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Toteż fachowiec będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada jednakże pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik pragnie o wiele podwyższyć jego moc, ma obowiązek liczyć się także z pomocniczymi kosztami wynikającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy również klocków.

Co zapewnia chiptuning?

Wzrost mocy pojazdu to większa dynamika i poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia większe bezpieczeństwo chociażby w czasie wyprzedzania, które to należy zrealizować jak najszybciej. Pomocnym walorem tej modyfikacji jest również możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *